Pazartesi, Kasım 18, 2019
SON DAKİKA
Home » FINDIK » GİRESUN KALİTE FINDIK HASADI BAŞLADI

GİRESUN KALİTE FINDIK HASADI BAŞLADI

Dünyanın en kaliteli fındığı olarak bilinen Giresun kalite fındık hasadı başladı.

Giresunlu çiftçiler 17 lira olarak açıklanan fındık taban fiyatı ve rekoltenin yüksek olmasından dolayı hasada şenlik havasında başlayarak bahçeye kemençe eşliğinde atma türkülerle girdi.

İmece usulü ile fındığa başlayanları, bahçede Giresun Belediye Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu da Giresun Merkez’de düzenlenen törene katılarak sepet takıp fındık üreticileri ile bahçeye girerek fındık topladı.

GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI AYTEKİN ŞENLİKOĞLU: İlk Defa Fındık Fiyatı Açıkladı;

Üreticilerin bahçeye, açıklanan fiyatın da etkisiyle neşeli bir şekilde girdiğini belirten Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Giresunumuzda ve bütün Karadeniz’de artık fındık sezonumuz başlamış bulunmakta tabi bu seneki fındık sezonumuz çok daha neşeli, çok daha eğlenceli, çok daha güzel geçiyor. Öncelikle fındık fiyatı için Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen Bakanlarımıza bütün herkese çok teşekkür ediyoruz. İnsanımızın, Giresunumuzun ve bütün Karadeniz’in beklentisi en çok geçim kaynağı olarak yoğun bir şekilde kullandığımız fındığın fiyatıydı. Bu sene cumhuriyet tarihinde ilk defa sezon öncesi fındık fiyatı açıklanarak hem de güzel bir fiyat verilerek insanımızın, Giresunumuzun beklentisine cevap vererek inşallah güzel ve neşeli bir sezona başlamış bulunmaktayız. İstiyoruz ki insanımız, Giresunlumuz ve bütün fındıküreticileri şöyle güzel bir sezon geçirsinler hem ihtiyaçlarını karşılasınlar hem de neşeli bir şekilde hasatlarını yapsınlar” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

RABİA NAZ VATAN OLAYINDA CEPHE GENİŞLİYOR

Giresun’un Eynesil ilçesinde yaklaşık bir yıl önce evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.