SON DAKİKA
Home » Manşet » GİRESUN KENT KONSEYİ ÇOCUK MECLİSİ YENİLENDİ

GİRESUN KENT KONSEYİ ÇOCUK MECLİSİ YENİLENDİ

Giresun Kent Konseyi Yönetim Kurulu Çocuk Meclisinin yenilenmesi gündemi ile toplandı.

Giresun kent konseyinden gelen basın metni;

Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, Giresun Belediye Başkan Vekili Dr. Hasan Yılmaz ve Giresun Belediyesi Çocuk Birimi Koordinatörü Emine Can Çetinkaya’ nın yapmış olduğu konuşmalar ile başlayan kurula, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Basın mensupları, Giresun Şehir Merkezinde bulunan okul öğrenci temsilcileri ve öğretmenleri katıldı.

Kent Konseyi Başkanı A.Murşit Gürel, Kent Konseyi bünyesinde kurulan bu meclisin, yaşadıkları şehirde söz haklarının daima olması gerektiğine, gelecekleri için sorgulamalarının gerekliliğine özellikle değinerek, bu kapsamda projeler üretip, aslında kendi gelecekleri için sorumluluk ile çaba sarf etmeleri gerektiğini dile getirilmiştir.

“UNICEF Çocuk Dostu Şehir Giresun” projesi kapsamında 2014 yılından bu yana kent konseyi bünyesinde kurulan Çocuk Meclisi 3. Dönem Olağan Genel Kurulu toplantısında, Çocuk Meclisi divan üyeleri ve yönetim, kent konseyi yürütme kurulu üyeleri ile katılımcıların oy çokluğu ile seçildi.

Dilek ve temennilerin ardından tüm katılımcılara teşekkür edilerek kurul toplantısı son bulmuştur.

A.Mürşit Gürel
Kent Konseyi Başkanı

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ESPİYE DEVLET HASTANESİNE NEDEN DOKTOR ATANMIYOR?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun milletvekili Necati Tığlı, Espiye devlet hastanesinde yaşanan doktor eksikliği sıkıntısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.