Perşembe, Temmuz 18, 2019
SON DAKİKA
Home » MEDYA » GİRESUN LİMANINDA GAZETECİYE SALDIRI
ihamuhabirisaldiri

GİRESUN LİMANINDA GAZETECİYE SALDIRI

Giresun liman sahasında bir gemide çalışan işçinin yaralanıp hastaneye kaldırılması olayını haber yapmak isteyen İHA muhabiri saldırıya uğradı. Saldırı sonrası kamerası kırılan muhabir şikayetçi oldu.

İHAMUHABİRİSALDİRİ

Olay anında liman sahasında başka bir haber için bulunan İhlas Haber Ajansı Muhabiri Mahir Baki (32), yaralı işçinin ambulansa konulduğunu görünce haber yapmak istedi. Ambulansın gidiş anını görüntülemek isteyen muhabire gemi kaptanı olduğu söylenen Resul Özcan, “Neden hala çekim yapıyorsun” diyerek, önce kamerasını kırdı daha sonra iki eli ile boğazına sarılıp darp etti. Saldırı anı ise kameralara saniye saniye yansıdı. Kamerası kırılan ve darp edilen muhabir polisi arayarak şikayetçi oldu.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin inceleme yaptığı esnada gemi armatörünün oğlu olduğunu söyleyen kişi saldırıyı kabul etmediklerini söyledi.

Polise olayı anlatan muhabir, “Önce kameramı kırdı sonra boğazımı öldüresiye sıktı” dediği esnada muhabiri darp eden eden kaptan Resul Özcan, “Ben seni darp etsem üç saniyede senin canını çıkarırım. Ben darp etmedim sadece münakaşa esnasında elim kameraya denk geldi ve düştü” deyip olayı inkar etti.

Daha sonra şikayetçi olan muhabir Mahir Baki ve darp eden gemi kaptanı Resul Özcan Emniyete götürülerek ifadeleri alındı. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

RABİA NAZ SORUŞTURMASINA ESKİ BAKAN CANİKLİ’DEN MÜDAHALE

Ak Parti İstanbul Milletvekili, Eski Giresun Milletvekili ve Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli Sosyal Medya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.