GİRESUN TİCARET BORSASI TÜBİTAK İŞBİRLİĞİ

0
59

Giresun Ticaret Borsası ile TÜBİTAK işbirliğinde yapılacak olan “Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanıldığı Yenilikçi Pilot Ölçekli Fındık kurutma tesisi ve Gıda Test / Analiz Laboratuvarının” protokolü imzalandı.

Giresun Ticaret Borsası yerleşkesine inşa edilecek olan projenin protokolü Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş, Meclis Başkanı Ertaç Öztürk, Genel Sekreter Eren Nizam ve AB Projeleri Koordinatörü Erdal Suat Başkan’ın katılımıyla imzalandı.

İmza töreninde konuşan GTB Başkanı Yaşar İbaş “Avrupa Birliği entegrasyonu dahilinde açılan IPA 2 proje desteği kapsamında gerçekleşecek bu projenin Giresun ayağı 3 milyon euroluk bir projedir. Projenin şehrimize kazandırılmasında büyük emekleri olan Keşaplı hemşerimiz, TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Cesarettin Alaşalvar’a teşekkür etmemiz gerekiyor. Kendisi, bizleri bu projeye uygun görüp ortak olmamıza vesile olmakla kalmamış, projenin olgunlaşmasında ve bu aşamaya gelmesinde bizleri hiç yalnız bırakmayarak desteğini hiç esirgememiştir. Bu bağlamda Doç. Dr. Cesarettin Alaşalvar başta olmak üzere projede emeği olan eski Başkanlarımız Mustafa Karadere, Mustafa Demirci ve Temel Yanıkoğlu ile Giresun Ticaret Borsası ekip arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Yapılacak tesislerin İlimiz ve Bölgemiz ekonomisine hayırlı, bereketli kazançlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.