Cuma, Kasım 22, 2019
SON DAKİKA
Home » EĞİTİM » GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ÖRNEK OLDU

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ÖRNEK OLDU

Giresun Üniversitesi Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri ve personeli Kızılay’a Kan bağışında bulundular.

Okul içerisinde gerçekleştirilen kampanyada 28 ünite kan bağışı yapıldı. Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ramazan Sever, yaptığı açıklamada, “Kan bağışı konusundaki beklenen duyarlılığı görmekten mutlu olduk. Hayati önem taşıyan bir ünite kan bağışlamak için bir araya gelen önemi büyük bir sosyal sorumluluk örneği veren personel ve öğrencilerimizin bu yöndeki destekleri devam edecek” dedi.

Giresun Kızılay Kan Bağış Merkezi’nde görevli Dr. Göksel Ejder’de yaptığı açıklamada “Bir ünite kan 3 kişiye hayat demektir, 3 aylık periyotlarla Görele’ye geliyoruz. Ortalama 40-50 ünite kan bağışı alıyoruz. Kan bağışı acil değil sürekli olan bir ihtiyaçtır ve 18-65 yaş arası her sağlıklı birey kan bağışında bulunabilir” diye konuştu.

Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerinin göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok memnun olduklarını dile getiren Dr. Göksel Ejder, kız öğrencilerinin daha çok kan vermeye istekli olmaları kendilerini daha da çok mutlu ettiğini, kan bağışında bulunan okul personeli ve öğrencileri başta olmak üzere Okul Müdürü Prof. Dr. Ramazan Sever’e teşekkür ettiğini belirtti.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ZEYNEP KARA 52 YAŞINDA 3 ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİ

Giresun’un Eynesil ilçesinde yaşayan Zeynep Kara, 52 yaşında olmasına rağmen üçüncü üniversiteyi bitirdi. En son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.