GİRESUN ÜNİVERSİTESİ RUSYA’YA AÇILIYOR

0
92

Giresun Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Topluluğu Öğrencileri Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un ziyaret etti. Topluluk Akademik Danışmanı Dr. Serdar Bulut ve Uzm. Adem Usta, topluluk öğrencileriyle birlikte ziyaret ettikleri Rektör Coşkun’a, son aylarda gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgi verdiler.

Geçtiğimiz ay Rusya’nın Trabzon Başkonsolosunu ziyaret eden ve yakın zamanda ortak bir etkinlik düzenleme konusunda konsoloslukla fikir birliğine varan topluluk, Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisinin de katılımıyla yapmayı planladıkları bu etkinlik hakkında Rektör Prf. Dr. Cevdet Coşkun’a bilgi verdiler.

Topluluğun, düzenlenmesi planlanan etkinlik için yaptığı girişimleri memnuniyetle karşıladığını belirten Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Üniversite olarak öğrencilerin ve öğrenci topluluklarının kendi imkanlarıyla bu tarz organizasyonları planlamalarını desteklediklerini ve gerekli yardımları yapacaklarını ifade etti. Bu çerçevede Şubat ayı içinde Başkonsolos Valery Tikhonov’u üniversitede ağırlayacak olan Prf. Dr. Cevdet Coşkun, uluslararası öğrenci alımları için yurtdışında yapılan yabancı öğrenci sınavlarından birisinin de Rusya’da yapılabileceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.