Salı, Ağustos 20, 2019
SON DAKİKA
Home » FINDIK » GİRESUN ZİRAAT ODASI GENEL KURULU YAPILDI

GİRESUN ZİRAAT ODASI GENEL KURULU YAPILDI

Giresun Ziraat Odasının yapılan olağan genel kurulunda seçimlere mevcut başkan Nurittin Karan başkanlığındaki tek liste ile gidildi.

Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu ve Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman’ın divan başkanlığını yaptığı kongreye katılım yüksek oldu.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, “Birinci önceliğimiz Türk fındığı ve üreticisidir. Tek gayemiz üreticimizin alın terinin karşılığını almasıdır.” dedi.

Giresun Ziraat odası seçimli genel kurulunda konuşan GZO Başkanı Nurittin Karan, yönetim kurulu olarak 4 yıl önce devraldıkları görevi bugüne kadar layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Her zaman birinci önceliklerinin Türk fındığı ve fındık üreticisi olduğunu, ürünün hak ettiği değeri bulmasının yanı sıra çiftçinin de korunması adına her platformda mücadele ettiklerini dile getiren Nurittin Karan, “Türkiye’de fındık denilince ilk akla gelen sivil toplum kuruluşu Giresun Ziraat Odası oldu. Her söylediğimiz ve gündeme taşıdığımız her konu karşılık buldu ve gündem oluşturdu.” diye konuştu.

Giresun Ziraat Odası olarak fındık ile çiftçinin güçlü ve etkili sesi olduklarını, olmayı da sürdüreceklerini vurgulayan Nurittin Karan, “Bundan sonra da anı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Birinci önceliğimiz yine fındık ve üreticisidir. Tek gayemiz üreticimizin alın terinin karşılığını almasıdır.” şeklinde konuştu.

Nurittin Karan, fındıkta verim ve kalitenin artırılması için proje hazırladıklarını ifade ederek, “Oda olarak tarım danışmanlarımızın koordinesinde köylerimizde örnek fındık bahçeleri oluşturacağız. Birileri gibi masa başında değil, sahada ve arazide verimde artırım çalışması yapacağız. İlk etapta 10 bahçede oluşturulacak olduğumuz örnek bahçelerin verim artırımında gözle görülür etki yapacağına inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Giresun Ziraat odası yeni hizmet binasında gerçekleşen kongreye CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun Belediye Başkanı ve CHP Giresun Belediye başkan Adayı Kerim Aksu, Giresun Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, Giresun Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Muhammet Angın, Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Arif Kayalı Giresun Ziraat Odası Delegasyonu ve Giresun Yerel Basını katıldı.

Yapılan oylama sonrası mevcut başkan Nurittin Karan’ın hazırladığı tek liste ile seçimler tamamlandı.

İşte Genel Kurula Sunulan Liste;

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

BAKAN YARDIMCISI PRF. DR. A. HALUK DURSUN’U KAYBETTİK

Aslen Giresunlu hemşehrimiz Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun, Van’da geçirdiği trafik kazasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.