Salı, Mayıs 21, 2019
SON DAKİKA
Home » YAŞAM » GİRESUN’DA REFERANDUM HUZURLU GEÇTİ

GİRESUN’DA REFERANDUM HUZURLU GEÇTİ

Türkiye, anayasa değişikliğini oylamak için yapılan seçimde Giresun Valisi Hasan Karhan ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu oylarını kullandı.

Giresun Valisi Hasan Karahan, Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda 1140 nolu sandıkta, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi’nde 1157 nolu sandıkta oylarını kullandılar.

Oyunu kullandıktan sonra değerlendirmelerde bulunan Giresun Valisi Hasan Karhan “Huzur ortamında çok güzel bir sürecin sonuna yaklaştık. Çok anlayışlı, sağduyulu, sakin ve demokratik bir süreç yaşadık. Giresun demokratik olgunluğu gösteren bir il. Bunu daha önceki seçimlerde de tecrübe ettik. Bugün de 16 ilçede bin 164 sandıkta 321 bin 927 seçmen oy kullandı. Sandık güvenliği için bütün tedbirlerimizi aldık. Bütün emniyet görevlilerimiz sahada sorunsuz demokratik bir seçim yaşanması adına görevlerini yapıyorlar” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise “Cumhuriyeti kuran bugün demokratik ortamda oy kullanmamızı sağlayan tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Bu seçim ülkemiz adına tam bir dönüm noktası. Biz de bu anlamda demokratik hakkımızı oy kullanarak gösterdik. Belediye başkanı olarak bulunduğumuz makamlara da demokrasiyle geldik. Bugün de demokrasi için buradayız” diye konuştu.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TİREBOLU EYMÜR KÖY OKULUNDA BAKIMLI SAÇLAR UYGULAMASI

Giresun’un Tirebolu İlçesi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü okulda eğitim gören öğrencileri uygulamalı derslerle bir araya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.