Salı, Ağustos 20, 2019
SON DAKİKA
Home » GÜNCEL » GİRESUN’UN 16. İLÇESİ BOZAT OLSUN
giresunpirazizbozatbeldesi

GİRESUN’UN 16. İLÇESİ BOZAT OLSUN

Giresun’un Piraziz İlçesine bağlı Bozat beldesi yeni yapılan yasaya göre kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalınca İstanbul ilinde faaliyet gösteren belde derneği yönetimi bir teklif ile belde köylerini birleştirmeyi teklif etti.

pirazizbozatbeldesidernegi

Piraziz ilçesi ve Bozat beldesi yakın köylerden ŞEREFLİ, DEREGÖZÜ, ARMUTÇUKURU, DUMANTEPE, ÇAĞLAYANDERE, ÇAYIR, KILIÇLI, ALİDEDE, AKÇAY ve TEPE, köyleri belde ile birleştirilerek Giresun’un 16. ilçesi olarak hayatına devam etmelidir.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan İstanbul da kurulu Piraziz Bozat Beldesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aydın “Bozat Mecliste görüşülen kanun ile köy statüsüne dönecek (kanun bu şekli ile çıkarsa) uzun yıllardır belediyesi olan bu şekli ile hizmet alan Bozat beldemizin yakın köyler ile birleşerek ilçe olması hem yakın köylerin daha çok hizmet almasına hemde tüzel kişiliğini korumasına sebep olacaktır. bu çalışmalar acilen başlatılmalı ve Bozat ilçe olmalıdır.” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GAZETECİ RESUL YANBUL EVLENDİ

İhlas Haber Ajansı (İHA) Giresun muhabiri Resul Yanbul, Cemile Aydın ile dünya evine girdi. İhlas …

3 Yorumlar

  1. turgut kurşunoğlu

    bozat bizimiçin önemli bir yerleşim yeri onun için bozat belde olarak kalmalıdırben şerefli koyunden orta öğrenimi bozatta tamamladım aslında bozat o zamanlar daha kalabalıktı cuma gunleri insanlardan yurumek bıle imkansızdı bizler bozata sahip çıkmalıyız selamlar

  2. Bozat belediyesine neden sahip çıkmaadık baskan orda burda gezecegıne neden uyarmadı ınsanları nufus azalıyor dıye.secmenden intikam alır gibi bozatı koy olarak aldım koy olarak bırakacagım mı demek istedi?
    bunlara lutfen cevap versin yoksa hangi yuzle dolasacak degirmenyanında ?

  3. aslında güzel fikir düşünülmesi bile güzel umarım en kısa zaman içerisinde hayata gecirilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.