GÖRELE UMUTLU KÖYÜNDE BÜTÜN RAMAZAN İFTAR VAR

0
98

Giresun’un Görele ilçesine bağlı Umutlu Köyü sıra dışı bir uygulama ile Ramazan ayı boyunca köy halkını ve çevre köyleri yapımı tamamlanan köy konağında hazırlayacağı iftar yemeği ile ağırlayacak.

Görele ilçesi Umutlu köyünde bu yıl ilk defa uygulanacak olan hiç bir evde yemek pişmesin bütün köylümüz ve misafirleri Ramazan ayı boyunca köy konağımızda profesyonel ahçımızın hazırlayacağı günlük 200 kişi ortalamalı yemekler ile ağırlanacak.

Konu ile ilgili İstanbul’da yaşayan Umutlu köyü sakini, köylüler adına oluşturulan komitenin geçici başkanı iş adamı Ahmet Tokalak şunları söyledi ” Bu yıl örneğini daha önce görmediğimiz bir uygulama ile köyümüzde ve yakın komşu köylerimiz’inde konuk olacağı köy konağımızda hazırlayacağımız iftar programları ile ağırlayacağız. Bütün ramazan ayı boyunca imece usulü ile hiç bir evde iftar için tencere kaynatmadan bütün köylülerimize iftar vereceğiz. İlk önemli iftarımızı 19 Mayıs 2018 günü Görele ilçe protokolü ile köy konağımızda yapacağız. Ramazanın ilk gününden itibaren hizmet vermeye başlayacak aş evimiz Görele ilçe protokolünün katılımı ile taçlanacak ve kısmet olursa Ramazan Bayramını da aynı heyecanla karşılayacağız.” dedi.

İş adamı Ahmet Tokalak ” Ramazan nedeniyle faaliyete geçecek aş evinin kurulmasında öncülük eden sponsor olan ve yine bütün ramazan boyunca yemek verecek olan bütün köylülerimiz ve sponsorlarımıza şimdiden teşekkür ediyoruz. Ramazan boyunca iftarlar’da görüşmeyi diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.