Cuma, Kasım 22, 2019
SON DAKİKA
Home » İLÇELER » GÖRELE » GÖRELE’DE ZOR CENAZE

GÖRELE’DE ZOR CENAZE

İstanbul’da tedavi gördüğü Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden 75 yaşındaki Adile Karaağaç, Giresun’un Görele ilçesine bağlı Aşağıboğalı köyü Köseli Mahallesinde ağır kış şartları altında güçlükle defnedildi.

Büyük zorluklar altında hazırlanan mezara defnedilmek üzere İstanbul’dan cenaze nakil aracıyla ilçe merkezine kadar getirilen cenazenin mezara ulaştırılması ve kapalı olan köy yolunun açılması için köy muhtarı Kamil Ok, tarafından İl Özel İdaresi’nden yardım talebinde bulundu.

Köye gönderilen bir iş makinesinin yaklaşık 6 saatlik çalışmasının ardından köy yolu araç ulaşımına açılmasına rağmen cenaze iş makinesinin ulaşamadığı köy mezarlığına köylüler tarafından sırtta taşındı. Büyük zorluklar altında köyde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedilen Merhume Adile Karaağaç’ın çocukları emeği geçen herkesten hakkını helal etmesini isterken, muhtar ve köylüler her kış mevsiminde cenaze defin işlemlerini büyük zorluklar altında gerçekleştirdiklerini ifade ettiler.

Her kış mevsiminde özellikle cenazelerde büyük zorluklar yaşadıklarını belirten Köy Muhtarı Kamil Ok, “Tüm bu zorluklara rağmen köylülerimiz birlik ve beraberlik içerisinde birbirine yardımcı oluyor. Bugünkü defin işleminde büyük zahmetler çeken İl Özel İdaresi elemanına ve köylülerimize teşekkür ediyorum” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

HAYDİ CİMİDE ŞENLİĞİNE

Giresun’un Görele ilçesine bağlı Cimide 1994 yılında belde olmasına rağmen artık köy statüsünde tarihi beldede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.