GÜBER GÜBRE FINDIK TARIMINA UMUT OLACAK MI?

1
144

Bir süredir Fındık üreticisini kaplayan umutsuzluk için yeni araştırmalar ve geliştirilmiş üretim destekleri Fındık mühtahsilinin umudu olacak mı? sorusunun sorulmasına yol açtı.

Güber Gübre Giresun’un Bulancak ilçesinde Üretim Müdürü Hayrettin Yayla ve birlikte çalıştığı Ziraat Yüksek Mühendisi Hacı Şahan ile Fındık üreticisinin karşılaştığı bir çok soruna çözüm üretmek için çalışmalar yapıyor.

Konu le ilgili Gazetemize özel açıklamalar yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Hacı Şahan ” Güber Gübre Süperpower’ın içinde bulunan Demir, Magnezyum, sayesinde Klorofil oluşumunu teşvik edip Yeşil Renk verir ve Klorofil oluşumu fotosentezi artırdığı için bitkiye yeterli ve gerekli olan enerjiyi sağlamış oluyor. Fotosentez aktivitesinin artması üretim daha verimli ve kaliteli olmasını sağlıyor. İlave olarak yine ürünün ihtiva ettiği Fosfor elementi dölleme oranını artırırken Güber Superpower’ın bileşimlerinde bulunan Vitaminler ve Aminoasitler bitkide anti stres etkisi yaptığı için bitki daha fazla dölleme yaparak yine üretime artı olarak katkı sunar. Yine Güber Sperpower’ın bir başka etkisi ise zengin Potasyum içeriği nedeniyle daha dolgun ve kaliteli üretim sağlamasıdır.”

Güber Gübre Üretim Müdürü Hayrettin Yayla ” Fındık üreticisinin umdu olmaya devam ediyoruz. Üretim kalemlerimizden biri olan Güber Süperpower Fındık’ta özellikle Külleme adı verilen yaprak hastalığına Güber Süperpower ile son vermeyi hedefliyoruz. Akıllı tarım seçeneği artık başta Fındık olmak üzere tarımın her alanında yer almak zorunda. Kısıtlı imkanlar ile sadece sezonunda yapılan bilen Fındık, Çay ve benzeri tarımın çıkış yolu teknik ve bilinçli üretimden geçmektedir. Tamda burada bizim tavsiyemiz Güber Süperpower olacaktır.” dedi.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.