Cuma, Kasım 22, 2019
SON DAKİKA
Home » SİYASET » KERİM AKSU SADECE BİR GÜN DEĞİL HERGÜN ENGELİLERLE

KERİM AKSU SADECE BİR GÜN DEĞİL HERGÜN ENGELİLERLE

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Anadolu Engelliler ve Dayanışma Derneği ve Bedensel Engelliler Spor Kulübü’nü ziyaret etti.

Burada dernek başkanları ve üyeleri ile bir araya gelen Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyor ve onlara sağlıklı bir yaşam diliyorum.” dedi.

Burada bir konuşma yapan Kerim Aksu, “Göreve geldiğimizin günden beri çalışmalarımızı engellilerimize odaklı yapıyoruz. Bölge bakımından en yeni çalışmaları ve hizmetleri Giresun Belediyesi yapmıştır. Belediyemiz bünyesinde Engelli aracı alarak engelli vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırdık. 9 adet akülü, 15 adet manuel olmak üzere 24 engelli arkadaşımıza engelli aracı hediye ettik. Görme engellilerimizin kullanabilmesi için “Görme engelli yolu” yaptık. 47 görme engelli arkadaşımıza konuşan saat ve beyaz baston dağıtımını gerçekleştirdik. Sağır ve dilsiz engelli çiftlerin işaret dili ile nikahını kıyılmasını sağladık. Engelli arkadaşlarımızın akülü araçlarını şarj edebilmeleri için Atatürk Meydanı’na şarj ünitesi koyduk ve anahtarlarını onlara teslim ettik. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizlerde belediyemiz olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduk ve çalışmalarımızı onlara odaklı yaptık.” ifadelerini kullandı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun sadece engelliler gününde yada engelliler haftasında değil her zaman yanlarında olduğunu belirten Anadolu Engelliler ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Yayla ve Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Aksen Sema Küçük de Aksu’ya yaptığı ziyaretten dolayı teşekkürlerini ilettiler.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Limanı sahasında yapımı devam eden Gümrük Müdürlüğü Hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.