KERİM AKSU’YA DERELİ DESTEĞİ

0
331

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Dereli Sarıyakup Köyü Derneği’nin Giresun Hacısiyam Mahallesi Okumuşsoy Sokak’ta bulunan dernek lokalini ziyaret etti.

Dereli İlçesi Sarıyakup Köyü Dernek Başkanı Hidayet Güven ve üyelerle sohbet eden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, 2010 yılında kentsel dönüşüm ile ilgili Türkiye’de sayılı projelerden birini hazırladıklarını belirterek; “Ancak çevre illere sağlanan rakamların onda birini merkezi idare Giresun’a vermedi. Bu nedenle Giresun’da kentsel dönüşüm sağlanamadı. Birde sizlere Doğalgaz ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Doğalgazın şehrin her noktasına ulaşması için mücadele veriyoruz. Yaptığımız yollar Doğalgaz hattı için kazılıyor. Ne yapalım bu hizmeti vatandaşlarımıza ulaşması için belediye olarak büyük bir yük aldık. İnanın Doğalgazın belediye bütçesine getirdiği yük, 60 milyon liradan daha fazladır. Şehrin büyük bir bölümü bu hizmete kavuştu. AKSA ve belediyemiz koordineli şekilde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Giresun Başkanı Kerim Aksu, ziyarete katılan vatandaşların sorularını yanıtlayıp, her zaman kendileri ile iletişim halinde olduklarını ifade etti. Dereli Sarıyakup Derneği ziyaretine Dereli Tepeköy Dernek Başkanı Kesim Kırkaya ve Dereli Kızıltaş Dernek Başkanı Kamil Ataş’ta katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.