Perşembe, Eylül 19, 2019
SON DAKİKA
Home » KÜLTÜR SANAT » MUHARREM ŞİRİN KERİM AKSU’YA TEŞEKKÜR ETTİ

MUHARREM ŞİRİN KERİM AKSU’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Bir süre önce vefat eden çağın Dede Korkut’u büyük Ozan Arif Şirin’in kardeşi Muharrem Şirin bugün yapılan Giresun Belediye Meclisi toplantısında merhum ağabeyi Ozan Arif’in ismini Giresun’da bir sokağa verilmesini teklif eden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya teşekkür etti.

Çağın Dede Korkut’u diye anılan ve yazdığı bir birinden özel şiirler ile milliyetçi muhafazakar yurttaşların sevgilisi olan ve bir süre önce yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak vefat eden Giresun’un Alucra ilçesine bağlı eski adı Hapu şuanki ismi Yükselen Köyü nüfusuna kayıtlı Ozan Arif (Şirin) kardeşi Muharrem Şirin bugün Giresun Belediye Meclisinde kabul edilen bir teklif ile merhum ağabeyinin isminin bir sokağa verilmesi teklifi nedeni ile teklif sahibi Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya teşekkür etti.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’ı arayan Muharrem Şirin ” Giresun Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu merhum ağabeyim Ozan Arif’e gösterdiği bu vefa bizleri çok duygulandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ailem ve ağabeyimin sevenleri adına kendisine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya bir teşekkür’de Ozan Arif’in doğum yeri olan Alucra Yükselen Köyü Derneği Başkanı ve Ozan Arif’in yakını Tekirdağ Çorlu’da ikamet eden Hasan Ekiz’den geldi. Yükselen Köyü dernek Başkanı Hasan Ekiz ” Siyaseten bizim düşüncemiz ile hiç örtüşmeyen bir partili olmasına rağmen değerli büyüğümüz ülkü devi merhum ağabeyim Ozan Arif’in vilayetimiz belediye başkanı Sayın Kerim Aksu’nun teklifi ile isminin bir sokağa verilmesi bütün köylülerimizi sevince boğmuştur. İnşallah bu bir örnek olur ve doğduğumuz topraklar olan Alucra’da bir sokak caddede büyüğümüz, Ozanımızın ismi yaşar.” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

TEPKİLERE RAĞMEN GİRESUN LİMANI İHRACAT ÜSSÜ ADAYI

Basın ve sosyal medyada Giresun şehrinin siluetinin bozulduğu gerekçesi ile Giresun Limanına yapılan silo ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.