MUSTAFA DAĞ MEZARI BAŞINDA ANILDI

0
56

Gazeteci Yazar, Gezgin, Ziraat Mühendisi ve Giresun Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Mustafa Dağ vefatının 7. yıldönümünde rahmetle anıldı.

Ailesinin de hazır bulunduğu anma törenine katılan doğacılar, dostları ve yakınları Dereli’nin Kuşluhan mahallesindeki aile kabristanlığında imam eşliğinde Kuran-ı Kerim okudular ve dua ettiler.

Anma törenine katılanlar tarafından Gazeteci Dağ’ın, Giresun’un sosyal yaşamının uzun yıllar dinamikleri arasında yer alırken, Aksu Mayıs Yedisi şenliklerinin Uluslararası Aksu Kültür ve Sanat Festivaline dönüştürülmesi, Milli mücadele kahramanı Osman Ağa’nın törenlerle anılması, Karadeniz’in ilk yayla festivali olan Kümbet Yayla şenlikleri ve Tirebolu Fındık festivali, Mustafa Dağ’ın öncülük ettiği ve hayata geçirilen etkinliklerin başında geldiğini belirtildi.

Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği, Giresun Gazeteciler Derneği kurucu üyeleri arasında bulunan Dağ’ın aynı zamanda, Giresun Doğa Dostları Kulübü ile Işık Bisiklet Safari doğa ve çevre grubunun öncülüğünü de yaptığı kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.