Cuma, Kasım 22, 2019
SON DAKİKA
Home » SAĞLIK » ONA ENGEL YOK

ONA ENGEL YOK

Tek kişilik oyunlarıyla seyircinin karşısına çıkan görme engelli Hasan Elmas (30), sahnede engellilerin yaşadığı trajikomik olayları anlatıyor.

Giresun Üniversitesi (GRÜ) Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu’nda izleyicileriyle buluşan HasanElmas, “Yeter ki Gönüller Engelli Olmasın” adlı oyunu sahneledi.

Hasan Elmas, oyununda görme engellilerin başından geçen trajikomik olaylara da yer verdi.

Görme engelli Hasan Elmas, oyun sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, tiyatroya 2001 yılında ağabeylerinin ısrarı üzerine başladığını ve ilk kez Trakya Üniversitesi’nde sahneye çıktığını söyledi.

Tiyatroya 7 yıl ara verdiğini ve 2008 yılında Turgut Özakman’nın ‘Ocak’ oyunuyla tekrar sahnelere döndüğünü anlatan Hasan Elmas, “Daha önceden tiyatro oynuyordum ama şimdi tek kişilik gösteri sahneliyorum. Tekrar başladığımız yere geri döndük. Bugün burada güzel bir oyun sergiledik, inşallah devamı gelir” dedi.

Hasan Elmas, yeteneği olan her engellinin hiç çekinmeden sahneye çıkmasını isteyerek, “Kimse çekinmesin. İlk sahneye çıktığımda bu kadar rahat değildim, şimdi sahne benim evim gibi oldu, çıkıyorum oynuyorum iniyorum” diye konuştu.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN’A SAĞLIK HİZMETLERİ İÇİN ANKARA ÇIKARMASI

Giresun’a sağlık hizmetleri için oluşturulan heyet Salık Bakanlığına ziyarette bulunarak talep ve hizmetlerin iyileştirilmesi amacıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.