Pazartesi, Kasım 18, 2019
SON DAKİKA
Home » Manşet » ORMANCI NURETTİN YUMAK TORUN KAYGUSUZ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

ORMANCI NURETTİN YUMAK TORUN KAYGUSUZ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Giresun’da Ormancı lakabı ile bilinen ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile gündem olan Nurettin Yumak’ın torunu (Kaygusuz) Helikopter Ambulans ile Kayseri Şehir Hastanesine sevk edildi.

Giresun’da doğumdan sonra kalp damarlarında sorun yaşayan ve ismi daha konulmayan soyadı Kaygusuz 4 günlük erkek bebek, tedavi edilmek üzere helikopter ambulansla Kayseri’ye getirildi.

Giresun’da 4 gün önce dünyaya gelen ve ismi henüz konulmayan bebeğe Aort Koarktasyonu (kalpten çıkan ve vücuda kanı götüren ana atardamarın belli bir seviyede daralması) tanısı konuldu.

Doktorlar ileri tedavisi ve acil müdahale nedeniyle Kayseri Şehir Hastanesi’ne sevkine karar verdi. Bunun için Sağlık Bakanlığı’ndan ambulans helikopter talep edildi. Giresun’a ulaşan helikopter ambulansı Kaygusuz ailesinin bebeğini 3,5 saatte Kayseri Şehir Hastanesi’ne ulaştırdı.

Bebek, hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bebeğin dedesi Ormancı Nurettin Yumak torun için seferber olan sağlık personeline sosyal medya hesabından teşekkür etti.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

RABİA NAZ VATAN OLAYINDA CEPHE GENİŞLİYOR

Giresun’un Eynesil ilçesinde yaklaşık bir yıl önce evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.