Perşembe, Temmuz 18, 2019
SON DAKİKA
Home » DÜNYA » ÖRNEK DERNEK

ÖRNEK DERNEK

Almanya’da Stuttgart-Münih bölgesinde faaliyetlerine devam eden Karadeniz Giresunlular BW e.W Derneği yaptığı faaliyetler ve organizasyonlar ile örnek olmaya devam ediyor.

Kurulalı henüz 5 yıl olmasına rağmen her organizasyonu ses getiren her çalışması gündem olan Karadeniz Giresunlular Derneği yeni çalışma dönemine örnek bir faaliyet ile başladı.

engellasiyeteyzetorun

Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz Başkanlığında oluşturulan ve bütün yönetim kurulunun eksiksiz katıldığı bir organizasyonla derneğin kurucu üyelerinden Naim Öztürk (70) ve eşi Asiye Öztürk (Yatalak Hastalığı Bulunmaktadır) 20 yaşında torunu Engelli bayram ziyareti yaptı.

Örnek çalışmaları ile takdir toplayan Karadeniz Giresunlular Derneği yönetim kurulu bu ziyarete eli boş gitmedi, Naim Öztürk’, Eşi Asiye Öztürk ve Engelli, Yetim (Annesi Rahmetli)  Torun’un Türkiye de yaşayan yakınları ile internet üzerinden rahatlıkla görüşüp konuşmaları için biz diz üstü bilgisayar hediye edildi.

naimozturk

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Naim Öztürk duygulu anlar yaşadı. Naim Öztürk ” Bundan seneler önceydi kızım ölünce 3 yaşındaki engelli erkek torunumu Almanya’ya getirmek zorunda kaldım, Babası işsiz olduğu için bakım evine vereceklerdi devlet yerini bile hazırlamıştı ben buna razı olmadım. Eşim o zaman sağlıklı idi birlikte bakmaya karar verdik. Kısa müddet Alman devleti engelli torunumu bir Alman ailenin yanına yerleştirince çok zor günler geçirdik hatta Engelli Torunumu geri almak için Alman Vatandaşı olmak zorunda kaldım, bir gün bütün evrakları dolaştırdım gene bir engel çıkınca vatandaşlık müdürü bana sana çıkış yolu göstereceğim kabul edecek misin? diye sorunca eğer bu binanın üstünden kendini at bile deseniz onu bile yapacağım dedim. O günlerden bu yana en duygulu anlarımı yaşıyorum, Karadeniz Giresunlular Derneğinin başta başkanı Sayın Cevat Öksüz olmak üzere bizleri evimize gelerek onurladıran bütün yönetici ve eşlerine değerli hediyelerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Karadeniz Giresunlular Derneği Başkan Yardımcısı Önder Vural ” Dernek olmak sadece eğlence geceleri düzenlemek değildir, cemiyet hayatı her alanda hele gurbetçi isen her konuda duyarlılığı gerektirir.  Karadeniz Giresunlular derneği olarak kurulalı 5 yıl olmasına rağmen önümüze hedefler koyduk ve bu hedeflerden bir çoğunu gerçekleştirdik, önümüzdeki hafta yine bir ilk kadınlar matinesi düzenliyoruz. Her alanda derneğimizi aktif hale getiriyoruz.” dedi.

Derneğin Basın Sözcüsü aynı zamanda Türk Halk Müziği sanatçısı Recep Hortum ise ” Derneğimiz tarafından geleneksel olarak düzenlenen eğlence gecemiz bu yıl 01 Mart 2014 günü ve gecesi gerçekleşecek, gecemize şuana kadar Gizem Kara ve Ali Gedik’in katılımı kesinleşti.” dedi.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz ” Naim amcamıza bu resmi olarak ikinci ziyaretimiz oldu, şahsi yapmış olduğumuz ziyaretleri saymazsak, Naim amca Gurbetçi hemşerilerimize örnek bir amcamız, hem yatalak eşi hemde engelli torununa hiç üşenmeden usanmadan bakıyor, bizlerde dernek yöneticileri olarak Naim amcamızı örnek alıp hiç üşenmeden usanmadan çalışmaya devam edeceğiz, bu ziyarette bizleri yalnız bırakmayan hanımefendilere ve değerli yönetim kuruluma teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

asiyeozturkyatalak

Ziyarete Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz, Başkan Yardımcısı 2. Başkan Önder Vural, Muhasip Mehmet Bıçakcı Yardımcısı Uğur Aydın, Sekreter Abdullah Tekin, Katip Murat Kara, Basın Sözcüsü Recep Hortum, Halkla İlişkiler Kenan Deniz Yardımcısı Halil Yoleri eşleri ile birlikte katıldılar.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ALMANYA BU GECE İÇİN GERİ SAYIMA GEÇTİ

Almanya’nı Baden Wüttenberg Eyaleti Stuttgart yakınlarında başarılı faaliyetleri ile dikkat çeken Karadeniz Giresunlular Bw Derneği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.