Perşembe, Kasım 21, 2019
SON DAKİKA
Home » SİYASET » PRF. DR. YILMAZ CAN GİRESUN İMAR PLANI DEĞİŞECEK

PRF. DR. YILMAZ CAN GİRESUN İMAR PLANI DEĞİŞECEK

AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can, Şehrin yeni oluşturulacak planı ile Giresun’un geleceğini yeniden şekillendirmeyi hedeflediğini söyledi.

Ak Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prf. Dr. Yılmaz Can, Harp Malulleri Gaziler ve Şehitler Derneği’ni ziyaret etti.

Burada konuşan Prf. Dr. Yılmaz Can, amacının Giresun’a hizmet olduğunu kaydetti. “Giresun bir türlü ayağa kalkamıyor” diyen Prf. Dr. Yılmaz Can “Ak Parti ülkeyi yeniden imar ediyor ama Giresun’a bu yansımıyor. Belediye hizmetleri alanında büyük boşluk var. Onun için kolları sıvadım” ifadelerini kullandı.

Giresun’un yapılacak planlama ile kentin yeniden dizayn edilmesi gerektiğini aktaran Prf. Dr. Yılmaz Can, şunları kaydetti: “Şehircilik uzmanlarını, bu işin uygulamasını bilen uzmanları getireceğiz buraya. Bunlar marifetiyle Giresun’a yeniden bir planlama yapacağız. Nereye yol lazım, yeşil alan, otopark lazım belirleyip plana göre hareket edeceğiz. Plansız şehirleşme olmaz. Avrupa’nın şehirlerini görüyorsunuz. Cetvelle çizilmiş gibi. Biz de öyle mi? Giresun’un hali ortada. Eğri büğrü bir kent görünümde Giresun. Giresun Üniversitesi’nde rektör olarak göreve geldiğimde ilk yaptığım üniversitenin mastır yerleşim planını yapmak olmuştu. TOKİ şimdi o plana göre inşaatları sürdürüyor. Hiç sorunsuz Giresun Üniversitesi’nin kampüsü işleyecek. Bir kere yapacaksın, sağlam yapacaksın. Giresun’a yazık oluyor. Planlamayı çok önemsiyorum.” şeklinde konuştu.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Limanı sahasında yapımı devam eden Gümrük Müdürlüğü Hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.