Çarşamba, Temmuz 24, 2019
SON DAKİKA
Home » İLÇELER » ŞEBİNKARAHİSAR » ŞEBİNKARAHİSAR İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

ŞEBİNKARAHİSAR İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için yeni su kaynakları bulundu.

Su ihtiyacı Tutak Dağı’ndan sağlanan Şebinkarahisar ilçesinin artan su ihtiyacı için Tutak Dağı’nda yeni su kaynakları bulundu. Şebinkarahisar Belediye Başkanlığı Su İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, Tutak Dağı’nda bulunan yeni su kaynakları, döşenen isale hatları ile su deposunda toplanarak, Şebinkarahisar’a ilçe merkezine gelen mevcut şebekeye aktarıldı.

Tutak Dağı’na giderek Su İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarını yerinde izleyen Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, ilçenin içme suyu ihtiyacının önemli bir bölümünün Tutak Dağı’ndan sağlandığını söyledi. Başkanı Şahin Yılancı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yaz aylarında özellikle gurbetçilerimizin yoğun olarak ilçemizde bulunduğu dönemlerde, artan su sarfiyatı ve dağdaki su kaynaklarının azalmasına bağlı olarak aksaklıklar yaşıyorduk. Ekiplerimizin son derece zor arazi şartlarında gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda, dağda bulunan yeni kaynakları şebekemize aktardık. İnşallah mevcut şebekeye ilave ettiğimiz bu kaynaklarla özellikle yaz aylarında yaşadığımız aksaklıklara son verecek ve şebekemizi daha verimli hale getirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ŞEBİNKARAHİSAR’DA TRAFİK KAZASI 6 YARALI

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesine meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı. Şebinkarahisar-Suşehri kara yolunun Taşçılı köyü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.