ŞEHİT CENAZESİNDE GÖZ YAŞLARI SEL OLDU

0
72

Kuzey Irak’ta bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Hakan Ergin, memleketi Giresun’un Eynesil ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Uzman Çavuş Hakan Ergin’in cenazesi Hakkari’de düzenlenen askeri törenin ardından askeri uçakla Trabzon Havalimanı’na getirildi. Buradan karayolu ile Eynesil ilçesine getirilen şehit için eski Merkez Camii’nde tören düzenlendi. Törene Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, askeri erkan, şehidin ailesi ve binlerce vatandaş katıldı. Şehidin annesi Aynur Ergin oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Anne Aynur Ergin’in oğlunun tabutu başında, “Hiç ağlamıyorum, kimsenin moralini bozmayın, dik duruyorum. İki tane evladım var, onları da gönderirim” sözleri herkesi duygulandırdı. Şehidin babasını ve küçük kardeşini Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli teselli ederken, dedesi Yakup Ergin’i ise Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları teselli etti. Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı defnedilmek üzere baba ocağı İshaklı köyüne götürüldü. Şehit Uzman Çavuş Hakan Ergin, burada gözyaşları arasında toprağa verildi.

Öte yandan, şehit Uzman Çavuş Hakan Ergin’in 2016 yılında Mardin’de şehit olan kendisi gibi aslen Eynesil ilçesi’nden olan Uzman Çavuş Bekir Kelleci ile yemek yerken çekildiği fotoğrafı ortaya çıktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.