Pazartesi, Kasım 18, 2019
SON DAKİKA
Home » SİYASET » SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU YALÇIN AKDOĞAN’A SESLENDİ

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU YALÇIN AKDOĞAN’A SESLENDİ

Cumhuriyet halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan’ın açıklamalarını hezeyanla izliyorum.

CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Ankara Milletvekili ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi danışmanı Yalçın Akdoğan’ın orduya, istihbarata, bankalara tertip kurulduğunu bunları Başbakan’ın da bildiğini ifade eden sözlerini şaşkınlıkla ibret ve hezeyanla izliyoruz.

Selahattin Karaahmetoğlu ” Bu iktidarın 10 yılı aşan süredir yok hükmünde olduğunun itirafına bakın. Aslında her olup biteni izlediklerini, intikam almak istedikleri kurumlara karşı yürütülen davaların, yaşanan insan hakları ihlallerinin, onca haksızlıkların yargının, polisin ve devletin içinde bir gücün tertibi olduğunu, bütün kötülüklerin kaynağının bunlar olduğunu söylemeleri bir ihbardır aslında. Ergenekon ve balyoz davaları başta olmak üzere Başbakan ve Bakanlarının tanık ya da sanık sıfatı ile ifadeleri alınmalıdır ki insan hakları ihlali bir gün daha fazla sürmesin. Başbakan’ın daha neler görüp de görmezden geldiğini açıklaması için savcıların harekete geçmesi gerekir. Zira kendisi geçtiğimiz günlerde bizim de bildiklerimiz var derken, bunları biliyorduk bizde bir şeyleri ortaya dökeriz demek istemedi mi? Bu yeterli ihbar değil midir? Bundan sonra, kendini en AKP’li Emniyet Müdürü, Vali ve Bürokrat zannedenlerin bir gün fazla iktidarda kalma hırsıyla nasıl harcandığını göreceğiz. Başbakan’ın tek hedefi kendini bu işten kurtarmak için o koltukta bir gün fazla oturmaktır. Evvelinde polis kahraman, yargı bağımsız diyenlerin bu gün günah çıkarırcasına yargı da polis de tarafsız değildi demeleri kafa karışıklığı yaratarak, safa yatarak işin içinden çıkma gayretidir. Sormak gerekir yürütme 10 yıldır AKP değil miydi, siz yürütmeden başka bir şeyler mi anlıyordunuz. Devlet içindeki farklı yapılanmalara siz orduyu, muhalifleri yok edin biz yürütme işiyle meşgulüz mü dediniz, 10 yıldır Türkiye’yi hangi iktidar yönetiyor du?” şeklinde konuştu.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Limanı sahasında yapımı devam eden Gümrük Müdürlüğü Hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.