Cuma, Kasım 15, 2019
SON DAKİKA
Home » KÜLTÜR SANAT » SOKAK KÜTÜPHANESİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

SOKAK KÜTÜPHANESİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Giresun Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı’nda halkın kullanımına sunulan ‘Sokak Kütüphanesi’ özellikle öğrencilerin ilgisini çekiyor. ‘Benim Görüşüm’ adıyla açılan bölümle de halkın talepleri alınıyor.

‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’ ile Türkiye genelinde ilgi çeken Giresun Belediyesi, bu projenin devamı olarak da ‘Sokak Kütüphanesi’ projesini hayata geçirdi. Halktan büyük ilgi gören kütüphanede, her kesime yönelik kitap, günlük gazete ve dergiler bulunduruluyor.

Bu proje ile bir ilke daha imza atmanın gururunu taşıdıklarını belirten Giresun Belediye Başkanı CHP’li Kerim Aksu, şunları söyledi:

“İkinci AR-GE çalışması olarak hayata geçirdiğimiz ‘Sokak Kütüphanesi’nin tıpkı ‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’ gibi Türkiye’ye örnek olmasını bekliyorum. Eğitsel olarak ilk projemiz olan ‘Kitap ve Oyuncak Kumbarası’nın devamı olarak hazırlanan bu projemizde de kumbaraya gelen ve burada biriken kitapları ‘Sokak Kütüphanesi’ ile tekrar kitapseverler ile buluşturuyoruz. Böylelikle kumbarada biriken bilgi, ‘Sokak Kütüphanesi’ ile tekrar öğrenmek isteyen halkımızın hizmetine sunulmaktadır. Sokak kütüphanemizde vatandaşlarımız gün içerisinde görevlimiz vasıtasıyla alacağı kitapları, ister kütüphane çevresinde isterse de alıp evinde işyerinde okuyarak tekrar iade edebilir.”

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, vatandaşların Giresun ve belediyenin çalışmaları ile ilgili görüşlerini dile getirmesi için Atatürk Meydanı’na ‘Benim Görüşüm’ adlı bir bölüm daha açarak halkın özgürce görüşlerini dile getirmesini sağladıklarını vurguladı.

Vatandaşın belediye ve Giresun ile ilgili tüm görüş ve düşüncelerini özgürce yazabileceği bir ortam oluşturduklarını belirten Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Vatandaşlarımızdan gelen öneri, istek ve taleplerin çözüme ulaştırılması noktasında bu bölümün bizlere yardımcı olacağına inanıyoruz. Bu şehri, bu şehrin insanları ile birlikte yönetmeyi en büyük sorumluluk olarak görüyoruz” ifadesini kullandı.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN BELEDİYESİ TİYATRO DERSLERİNE BAŞLADI

Sanatsal ve kültürel faaliyetlere büyük önem veren Giresun Belediyesi Oyunculuk Atölyesi gençlere ücretsiz tiyatro eğitimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.