Salı, Temmuz 23, 2019
SON DAKİKA
Home » EKONOMİ » STAD ARAZİSİ İÇİN BİR YORUMDA SANAYİ ODASINDAN

STAD ARAZİSİ İÇİN BİR YORUMDA SANAYİ ODASINDAN

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Atatürk Stadı arazisinin Millet Bahçesine dönüştürülmesinin önemine değindi.

Hasan Çakırmelikoğlu, “Coğrafi yapısının engebeli olması nedeniyle Giresun şehir merkezinin en büyük sorunu, geniş şehir parkı gibi alanlara sahip olamayışıdır. Giresun kamuoyunun Atatürk Stadı arazisinin konuta tahsis edilmemesi, sözü geçen bölgede sosyal donatı alanları ve park inşa edilmesi tenkitlerimizin karşılık bulması sevindiricidir” dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu yaptığı yazılı açıklamasının devamında şunları kaydetti; “1941 yılından itibaren Çotanaklara futbol mabedi olarak hizmet veren Giresun Atatürk Stadının bulunduğu alanda TOKİ ile ilgili süreç acilen iptal edilmeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın projesi doğrultusunda Millet Bahçesine ivedilikle dönüştürülmesi sağlanmalıdır. Bu doğrultuda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası ile Giresun Mimarlar Odası olarakta ortak bir çalışma ile bu alana modern bir proje çizimi planımızın olduğunu da ifade etmek isterim. Ayrıca 30 dönümlük bölgenin, park ve sosyal donatı alanı olarak planlanmasında ilimiz milletvekillerinin kamuoyuna açıkladıkları olumlu beyanlarda bizler açısından umut ışığı niteliğindedir. Bu vesile ile Giresun Atatürk Stadı arazisinin Millet Bahçesine dönüştürülmesi aşamasında 7’den 70’e hepimize görev düştüğünü bilerek emeği geçenlere şimdiden teşekkür ederiz.”

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN BELEDİYESİ SPOR’A HİZMET EDENLERİ UNUTMADI

Giresun Belediye Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu sabah kahvaltısında birçok branşta Giresun’da spora hizmet etmiş ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.