TERÖR SALDIRISI SONRASI DEVLET GÜCE’DE

0
57

Giresun’un Güce ilçesinde jandarma karakoluna terör örgütü tarafından roket ve uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açılmıştı.

Giresun Valisi Hasan Karahan olayın yaşandığı ilçeye giderek, saldırıya uğrayan karakolda incelemelerde bulundu.

Giresun Valisi Hasan Karahan’a inceleme esnasında Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğdu, Giresun İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali İhsan Ersoy ve Giresun İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk eşlik etti. Giresun Valisi Hasan Karahan taciz ateşinin açıldığı alanları inceleyerek olay hakkında detaylı bilgiler aldı.

Kaçan teröristlerin peşlerinde olduklarını belirten Giresun Valisi Hasan Karahan, “Dün akşam 8 buçuk sularında Güce İlçe Jandarma Komutanlığımıza bir saldırı gerçekleşti, askerimiz saldırıya anında cevap verdi. Yaralı askerimiz yok ama okulun bahçesinde devam eden düğüne de kurşunlar geri çekilirken tahmin ediyoruz rastgele açılan ateş sonucu 4 vatandaşımız yaralı. Yaralılarımızın ilk tedavileri Giresun Prf. dr. a. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nde yapıldı şu an bir sıkıntıları yok. Yaralı askerimiz yok. Takibimiz devam ediyor” dedi.

Giresun Valisi Hasan Karahan askerleri ziyaret ettikten sonra ilçe emniyet müdürlüğünü ve belediye başkanlığını da ziyaret etti. Ziyaretlerin ardından Giresun Valisi Hasan Karahan ilçeden ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.