Pazar, Haziran 16, 2019
SON DAKİKA
Home » KÖŞE YAZILARI » VALİ ŞAHİN’İN A TAKIMI
Ethem Bakar Yazıları

VALİ ŞAHİN’İN A TAKIMI

Bir önceki yazımda Vali Dursun Ali Şahin’in 10 ayını değerlendirerek Giresun için bir şans olduğunu dile getirmiştim.

cahit akdoğan giresun valiliği

Vali çalışmalarını orkestra şefi olarak kendine bağlı birimlerle, yani bir ekiple yürütmektedir. Sayın Valimizin aktif ve çalışkanlığı hususunda hemen herkes müttefiktir. Müdürlükler çalışmaz ve şefe uyum sağlayamazsa orada başarıdan söz edilemez. Bu sürede Sayın Valimizin bütün müdürlükleri aktif hale getirerek çalıştırdığına tanık oluyoruz. Bununla birlikte bazı birimlerin ön plana çıktığını gözlemliyoruz.

Bunların başında hiç şüphesiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü geliyor. Müdürlük, Valilik faaliyetlerini ve Giresun’da olup bitenleri gece-gündüz, Cumartesi –Pazar demeden kamuoyuna ve bizlere aktararak bilgilendirme yapıyor. Edindiğimiz bilgilere göre Giresun Valiliği’nin geçen yıl diğer valiliklere göre 2-3 kat daha fazla haber yapması basın mensupları olarak bizleri onurlandırmaktadır. Birim Müdürü Cahit Akdoğan’ın sadece Giresun’daki basın mensupları ile değil, il dışında bulunan basın mensupları ve vatandaşlarla olan sıcak ikili ilişkilerinin de bu başarıyı artırdığını düşünüyorum. Sayın Akdoğan, ilde görev yapan birçok gazeteci ve ajans temsilcisinden çok haberi valilik resmi sitesinden meslektaşlarımıza servis etmeyi başarmıştır.

Diğer başarılı birimin ise kapanan İl Çevre ve Orman Müdürlüğü olduğunu görüyoruz. Müdürlük Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda birçok köy yoluna meyve ağaç fidanları ile donatmıştır. Ayrıca yol kenarlarındaki çirkin görüntülerin giderilmesinde de etkin rol oynamıştır. Yine HES denetimlerini eksiksiz yapmaya çalışarak, çevre tahribatlarını önlemeye çalışmış ve diğer illere göre ilimizde HES’lerin en az sorunlu olmasını sağlamıştır. Çevre konusunda İl Müdürü Ali Hıdır’ın büyük çabaları olduğunun kanaatindeyim.

Bu dönemde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün de aktifliğine tanık oluyoruz. Müdürlük, Valimizin talimatları doğrultusunda “Okuma-Yazma Seferberliği” başta olmak üzere birçok alanda meslek edindirme kursları açarak, yetişkinlerin her yönden eğitimi konusunda atağa geçmiştir. Bu alanda Halk Eğitim Müdürü Harun Karabük’ün üstün çaba ve gayretleriyle başarılı sonuçlar alınacağına inanıyoruz.

Yine fırın ve işyerlerinin denetimini yapan Tarım İl Müdürlüğü’nün ilgili birimini de başarılı buluyoruz. İldeki tüm fırınların denetlenmesi ve birçok işyerinin denetlenerek eksikliklerin tamamlattırılması halkın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu kurumun başında bulunan Muhammet Hakyemez ile birim Müdürü Ali Galip Çakır’ı da kutluyorum.

Son olarak Harşit Vadisi’nde bulunan kum- çakıl ocaklarının zaptı rapt altına alınması ve fındık işçileri için geçici konaklama merkezleri kurulmasında büyük emeği olan İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Taşkın’ı da başarılı bulduğumu belirtmek istiyorum.

Giresun hepimizin. Kim bir çivi çakarsa her zaman yanında olduğumu belirterek, başarılı birimleri bundan böylede sütunlarımızı taşımaya devam edeceğim.

About Ethem Bakar

Ethem Bakar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

BAHADIR ALEMDAROĞLU GAZETEMİZ İÇİN YAZDI

Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali Alemdaroğlu’nun oğlu Bahadır Alemdaroğlu gazetemiz yazı ailesine katıldı. İşte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.