Salı, Haziran 18, 2019
SON DAKİKA
Home » KÖŞE YAZILARI » VİCDANINIZ SIZLIYOR MU?
Ethem Bakar Yazıları

VİCDANINIZ SIZLIYOR MU?

Ey Giresun halkı nelerle uyutuldun, okuyorsun değil mi? Bir zamanlar diye adlandırılacak gibi olmayan bu okuduğunuz dinleme tapeleri (kayıtları) hepsi gerçek evet gerçek.

Şimdi Giresunspor ne halde Giresunspor bu hale nasıl düşürülmüş bu ahkâm kesen gazeteci ve Giresunspor idarecilerini nereye havale edeceksiniz? 1967 yılında temiz saf ve gerçek Giresun aşıkları tarafından çoluk çocuklarının rızkından kesilerek kurulmuş ve arması Çotanak olmuş tarihi ve mazisi tertemiz Giresun ilinin en büyük markası Giresunspor ne hale getirilmiş gördünüz mü?

Şimdi kendini Giresunspor’un sahibi zanneden birkaç haysiyet fukarasına şunu sormayalım mı? Neredesiniz? Şimdi bu camiayı düşürdüğünüz bu çıkmazdan bataktan kim kurtaracak? Bir fikriniz var mı?

Ama yok yüzlerinde astar yok bunlar gene yolda sokakta kahraman gibi dolaşır, Giresun halkı bunların yüzüne tükürmez ben bilirim tükürmez, bu memlekette kim iyi bir şey yaparsa onu vurur indirirler ama kim bu memlekete zarar verirse onu baş tacı yaparlar Giresun deyince akla bu gelir.

1994 yılından buyana Giresun ilinde yaşamamamın tek sebebi bu; ben yaz aylarında gelir eşimle dostumla bir tatil yapar döner giderim. Bayramlarda çok değer verdiğim insanları arar selamlaşır dönerim iddia ediyorum bunu benim gibi yapan en az yüz arkadaşım var. Kendi alanlarında herkese kendini kabul ettirmiş ama Giresun’a kendini kabul ettirmen ne mümkün.

Geçen sezon Giresunspor kulübü çıkmaz yolun başına gelince bin bir yakarışla kulübü almaya ikna ettiğimiz İş Adamı Osman Çırak’ı yazdıkları yazılar ile yerden yere vuran ona yapmadığını bırakmayan sözde Giresun basını şimdi bu okuduğu kayıtları inceledikçe Giresun ilinde neler olmuş neden bunlar yaşamış bir fikir yürütebiliyor mu?

Osman Çırak kulübü alınca ona etek giydirin, etekli haberini yapın talimatı ile bunu yapanlar. Osman Çırak’a isim ve soy isminin baş harfleri ile yaptığı hakaretleri haber başlığı olarak kullananları. Kulübü kongreye götürüp Osman Çırak aday olmayınca devrim yaptık ağabey diye sevinç çığlığı atan ve yaptıklarının hiçbir zaman ortaya çıkmayacağını düşünen bu şahsiyetli insanlara şimdi yaptığınız bu pisliği temizleyin diye kim söyleyecek? Durun ben cevap vereyim hiç kimse.

Şimdi Giresunspor ligin dibine demir atmış buna kim sebep oldu? Osman Çırak mı? bu takımda şuan kaç tane futbolcu varsa maalesef hepsi Osman Çırak tarafından alındı hem de cebinden verdiği paralar ile peki Osman Çırak’ı indirip devrim yapan arkadaşlar bu kulübe kimi kazandırdı? Ben cevap vereyim hiç kimseyi.

Giresunspor’un Türkiye’deki imajı yerle bir olmuş, Giresunlular ise gurbet ellerde boynu bükük bırakılmıştır. Bakıyorum bu taraflı yayıncılık yapan gazeteci arkadaşlar bir mail ve iddianamede yer almayan birkaç veciz olaydan bahisle haberler yaparak okurlarını geçiştirmeye çalışıyor.

Hala utanmadan Osman Çırak’ın ismini anmaya devam ediyor, Osman Çırak yönetimi ve sair gibi satırlarla.

Sadece şunu son defa sormak istiyorum ey gafiller bu Giresunspor sizin eseriniz, TFF muhtemelen sezon sonunda bu kulübü düşürecek, halende takımın hali belli peki sizin bu durumdan VİCDANINIZ SIZLIYOR MU?

About Ethem Bakar

Ethem Bakar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

BAHADIR ALEMDAROĞLU GAZETEMİZ İÇİN YAZDI

Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali Alemdaroğlu’nun oğlu Bahadır Alemdaroğlu gazetemiz yazı ailesine katıldı. İşte …

1 Yorum

  1. Ustad gene dokturmussun. Sana her konuda katilmamak elde degil, Bu Giresun Osman Cirak in kapisinda yatip onu bu kulubu almaya ikna etmeli….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.