YAVUZKEMAL’DE 2 METRE KAR İLE MÜCADELE

0
51

12 ay yaşamın devam ettiği Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Yavuzkemal beldesinde belediye her kış mevsiminde büyük bir karla mücadele sınavı veriyor.

Yaklaşık 5 ay karla mücadele çalışması yürüten Yavuzkemal Belediyesi bütçesinin önemli bir miktarını buna harcıyor. 3 iş makinesiyle kış boyunca karla mücadele çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Yavuzkemal Belediye Başkanı Abdullah Önal, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde en fazla karla mücadele yapan belediye olduklarını ifade etti. 1200 ila 1800 rakım arasında yılın 12 ayı yaşamın sürdüğü Yavuzkemal beldesinin aynı zamanda bir turizm merkezi olduğunu” söyledi.

Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal, “beldemize ve Kulakkaya yaylamıza ulaşımın kesilmemesi adına mevsimin ilk karı düştüğü günden itibaren tüm yoğunluğumuzu karla mücadeleye ayırmaktayız. Mahalle yollarımızı devamlı açık tutmaya çalışıyoruz. Çünkü mahallerimizde kış mevsiminde hayat devam etmektedir. Belediye olarak bununla da yetinmeyerek, ilkbaharla birlikte kardan dolayı kapanan obalarımızın yolunu açıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.