YOLLAR KISALDI

0
43

Giresun- Dereli Devlet Karayolu’nda yapılmakta olan 5 tünelden üçü hizmete girdi.

Giresun’da 2011 yılında yapımına başlanan Dereli karayolu genişletme çalışmaları ve 5 adet tünel çalışmalarında sona yaklaşıldı. En uzunu bin 400 metre olan 5 adet tünelde üçü hizmet açılırken, kalan tünellerle birlikte yol çalışmasının 2016 yılı içerisinde tamamen hizmete açılacağı belirtildi.

Giresun- Şebinkarahisar Karayolu Projesi’nin ilk bölümü olan Dereli ilçesine kadar ki çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

Yapımı tamamlanan tünellerle birlikte Giresun- Dereli mesafesinin 25 dakikaya indiğini belirten Dereli Belediye Başkanı K.Zeki Şenlikoğlu “Köprülerin,viyadüklerin ve diğer tünellerin yapımı tamamlanıp hizmete girmesiyle birlikte ilçemiz otoban kalitesinde, standardı yüksek, modern bir yola kavuşmuş olacaktır. Bu yol ilçemizi Giresun’a mahallesi kadar yaklaştıracaktır, Yalnızca yolları değil aynı zamanda kültürümüzü, medeniyetimizi ve insanlarımızı birbirine bağlayacak bu dev projenin ilk ayağı olan Dereli- Giresun yolunda açılan tünellerin ilçemize, ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Dereli Belediye Başkanı K.Zeki Şenlikoğlu, yolun yapımında emeği geçenlere de teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.